Hallitus 2023

Puheenjohtaja, Kissaliiton yhdyshenkilö

  • Anne Paloluoma
  • Helsinki
  • p. 0400-680 563
  • anne.paloluoma@gmail.com

Varapuheenjohtaja, terveysyhdyshenkilö, jäsenlehden päätoimittaja

  • Carin Sahlberg
  • Helsinki
  • p. 040-567 5371
  • akanthos@live.com

Sihteeri, lehden toimitussihteeri

  • Sara Malinen
  • Vantaa
  • sara.malinen@gmail.com

Sponsori- ja palkintovastaava, jäsentapahtumat

  • Marianne Surakka
  • Lohja
  • p. 040-517 1712
  • marianne.surakka@gmail.com

Rahastonhoitaja, jäsen- ja kasvattajarekisterin ylläpitäjä, rotu- ja kasvattajaneuvoja, sosiaalinen media, myynti -ja infopöytä, pentukyselyt (somali)

  • Jaana Heikanen
  • Espoo
  • p. 0400-400 450
  • rahastonhoitaja@abys.fi

Tekninen vastuuhenkilö, jäsentapahtumat

  • Jouni Kähkönen
  • Lohja
  • p. 0400-469487
  • jounijk@gmail.com

Sosiaalinen media/jäsenlehti, viestintä, pentukyselyt (abessinialainen)

  • Ritva Santara
  • Helsinki
  • p. 040-579 7959
  • ritva.santara@gmail.com

Hallituksen ulkopuoliset toimihenkilöt 2023

Kotisivujen ylläpitäjä

  • Jarno Koivula 11.07.2023 alkaen
  • jarno.koivula@spacealien.fi

Tuontikissoihin liittyvää kieliapua (mm. venäjä)

  • Tanja Puranen
  • p. 050 374 0120
  • tatiana.moraru@gmail.com

Toiminnantarkastaja

  • Maria Ruotsalainen
  • Jonna Varhama, varahenkilö

ABYS -lehden taittaja

  • Crisme Kotilainen

Vuoden kissa -kilpailun pisteenlaskija

  • Eeva Lindblom
  • eeva.lindblom@kolumbus.fi