ETUSIVU     AJANKOHTAISTA     YHDISTYS
       RODUT      PENNUT      KASVATUS      YHTEISTYÖSSÄ      VUODEN KISSAT

Abysin Vuoden Kissat 2016


Paljon onnea kaikille voittajille ja sijoittuneille!!

Abys ry kiittää yhteistyökumppaneitaan Vuoden kissa -kilpailun sponsoroinnista!


Abessinialaiset :


Urokset:
1. SC Osiris (V) Total Surprise JW (ABY n), om. Marianne Surakka
2. IC Link Mwana Wa Baba Yake (ABY n), om. Eeva Lindblom

Naaraat:
1. SC FI*Lovedevotion Elisabeth (ABY n), om. Tanja Puranen
2. SC FI*Lovedevotion Daphne (ABY a), om. Tanja Puranen
3. GIC Laire Gelir Laer (ABY o), om. Suvi Viertola
4. GIC FI*Lovedevotion Desiree (ABY n), om. Tanja Puranen
5. CH FI*Laire Vanimar Alassea (ABY o), om. Suvi Viertola
6. FI*Laire Melia Marilla (ABY p) om. Hanna Tammi-Laakso & Suvi Viertola
7. CH FI*Laire Gelir Narya (ABY a) om. Milja Nuottimäki

Kastraattiurokset:
1. SP&SC FI*Link Nyota Ziko Humu (ABY a), om. Eeva Lindblom
2. SP&SC Nefertum d`Or PtitPrince DVM (ABY n), om. Marianne Surakka
3. GIP&SC Gaspacho Bonjour L'Amour (ABY n), om. Anne Kortemaa
4. WW11 NW SP CH Hjortronstigens The Sound of Music DVM, DSM (ABY n), om. Marianne Surakka
5. PR FI*Lovedevotion Fantom (ABY a), om. Tiina Järvinen

Kastraattinaaraat:
1. IP FI*Laire Vanimar Eleniel (ABY n), om. Senni Vesterinen
2. IP SC FI*Lovedevotion Cinderella (ABY n), om. Tiina Järvinen
3. PR Kharn-Ka Valley of Ashes (ABY n var), om. Anniina Kovalainen
4. IP&SC FIN*Link Imani Imoo DVM, DM (ABY n), om. Suvi Viertola
5. CH FI*Laire Gelir Narya (ABY a), om. Milja Nuottimäki

Nuoret/pennut:
1. Adalbertus Theodor*PL (ABY n), om. Jaana Heikanen ja Sanna Lehto
2. FI*Laire Maer Gelir (ABY n), om. Senni Vesterinen
3. FI*Lovedevotion Fantom (ABY a), om. Tiina Järvinen
4. FI*Kharn-Ka Rapid Eye (ABY p var), om. Jaana Heikanen
5. FI*Nettesin Iotake Tatanka (ABY n), om. Minna Keskinen
6. Laire Melian Marilla (ABY p), om. Suvi Viertola & Hanna Tammi-Laakso
7. Laine Vanimar Alassea (ABY o), om. Suvi Viertola

Veteraani:
1. WW11,NW,SP&CH Hjortronstigens The Sound of Music DSM, DVM (ABY n), om. Marianne Surakka
2. SP&IC FIN*Link Lindiwe (ABY a), om. Suvi Viertola
3. IP&SC Link Imani Imoo DVM, DM (ABY n) Suvi Viertola

Paras siitosuros:
1. SP & SC Link Nyota Ziko Humu (ABY a), om. Eeva Lindblom


Somalit :


Urokset:
1. WW16 SC Kharn-Ka Your Choice, JW, DVM, DSM (SOM n), om. Jaana Heikanen

Naaraat:
1. IC FI*Kharn-Ka Io, JW (SOM n), om. Jaana Heikanen
2. SC Kharn-Ka Sinopa (SOM n), om. Jaana Heikanen & Hanna-Leena Virtanen
3. CH FI*Kharn-Ka Qianoush (SOM o), om. Jaana Heikanen
4. FI*Kharn-Ka Europa (SOM n), om. Minna Keskinen

Kastraattiurokset:
1. SP&SC Kharn-Ka Jewel of Blues, DVM, DSM (SOM n), om. Pirjo Kiviniemi
2. SP&SC FI*Kharn-Ka Snowmoon (SOM a), om. Maarit Reinman

Kastraattinaaras:
1. MW BW SP&SC Kharn-Ka Taygeta Taurus (SOM n), om. Jaana Heikanen
2. SP&EC SW10, SW12, Dushara Mint of Kharn-Ka, DM, DVM, DSM (SOM o), om. Jaana Heikanen

Nuoret/pennut:
1. FI*Kharn-Ka Io, JW (SOM n), om. Jaana Heikanen
2. FI*Kharn-Ka Qianoush (SOM o), om. Jaana Heikanen
3. FI*Kharn-Ka Europa (SOM n), om. Minna Keskinen
Veteraanit: 1. SW 10 SW SP EC DK*Dushara Mint of Kharnka, DVM, DSM, DM (SOM o) om. Jaana Heikanen
2. SP&SC FIN*Kharn-Ka Jewel of Blues, DVM, DSM (SOM n), om. Pirjo Kiviniemi

Parhaat kasvattajat:
1. Kharn-Ka - Jaana Heikanen

Onnittelut voittajille 2016!
Abys ry kiittää yhteistyökumppaneitaan!