ETUSIVU     AJANKOHTAISTA     YHDISTYS
       RODUT      PENNUT      KASVATUS      SIITOSUROKSET      YHTEISTYÖSSÄ      VUODEN KISSAT

Abys ry Vuoden kissa 2018 - tulokset






Abessinialaiset :


Urokset:
1. SC Osiris (V) Total Surprise JW DVM DSM (ABY n), om. Marianne Surakka
2. SC FI*Laire Maer Gelir DVM (ABY n), om. Senni Vesterinen
3. SC FI*Link Mwana Wa Baba Yake (ABY n), om. Eeva Lindblom
4. PR GIC FI*Akanthos Dante (ABY a), om. Paula Nykänen
5. CH Shadeaby Heartbreaker (ABY n), om. Milla Kuusisto

Naaraat:
1. C Laire Gelir Laer (ABY o), om. Suvi Viertola
2. CH FI*Lovedevotion Karmen JW (ABY a), om. Milla Kuusisto ja Raimo Jauhiainen
3. IC FI*Lovedevotion Josefine (ABY n), om. Milla Kuusisto ja Raimo Jauhiainen
4. CH FI*Kharn-Ka God Particle (ABY a var), om. Jaana Heikanen

Kastraattiurokset:
1. SP SC Gaspacho Bonjour L'Amour*PT (ABY n), om. Anne Kortemaa
2. SP SC FI*Link Nyota Ziko Humu (ABY a), om. Eeva Lindblom 3. SP GIC FI*Laire Meleth Aran JW DVM (ABY n), om. Marianne Surakka 4. SP&SC Nefertum d`Or PtitPrince DVM (ABY n), om. Marianne Surakka
5. PR GIC FI*Akanthos Dante (ABY a), om. Paula Nykänen

Kastraattinaaraat:
1. SP FI*Laire Vanimar Eleniel (ABY n), om. Senni Vesterinen
2. SP FI*Kharn-Ka Jeanne d'Arc (ABY n var), om. Henna Niskakoski ja Ville Hakonen
3. GIP&SC FIN*Link Imani Imoo DVM DM (ABY n), om. Suvi Viertola
4. IP FI*Kharn-Ka Valley of Ashes (ABY n var), om. Anniina Kovalainen
5. PR FI*Kharn-Ka Rapid Eye (ABY p var), om. Anniina Kovalainen

Nuoret/pennut:
1. CH FI*Lovedevotion Karmen JW (ABY a), om. Milla Kuusisto ja Raimo Jauhiainen
2. CH FI*Kharn-Ka God Particle (ABY a var), om. Jaana Heikanen
3. CH Shadeaby Heartbreaker (ABY n), om. Milla Kuusisto

Veteraani:
1. WW11,NW,SP&CH Hjortronstigens The Sound of Music DSM, DVM (ABY n), om. Marianne Surakka
2. SP&IC FIN*Link Lindiwe (ABY a), om. Suvi Viertola
3. GIP&SC Link Imani Imoo DVM, DM (ABY n) Suvi Viertola
4. SP SC Nefertum d'Or PtitPrince*UA DVM (ABY n), om. Marianne Surakka
4. SP GIC FI*Laire Meleth Aran JW DVM (ABY n), om. Marianne Surakka
6. SP SC Gaspacho Bonjour L'Amour*PT (ABY n), om. Anne Kortemaa

Somalit :


Urokset:
1. WW 16 SW BW SC FI*Kharn-Ka Your Choice JW DVM DSM (SOM n), om. Jaana Heikanen
2. IC Tilsim dan Black Dragon (SOM n), om. Jaana Heikanen
2. IC FI*Kharn-Ka H.Nelson (SOM n), om. Jaana Heikanen ja Maarit Reiman

Naaraat:
1. SC FI*Kharn-Ka Io JW (SOM n), om. Jaana Heikanen
2. GIC FI*Kharn-Ka Xahale Xpress (SOM n), om. Jaana Heikanen
2. IC FI*Kisompa's Minka Milena (SOM a), om. Kati Leppäniemi

Kastraattiurokset:
1. SP&SC Kharn-Ka Jewel of Blues, DVM, DSM (SOM n), om. Pirjo Kiviniemi
2. SP&SC FI*Kharn-Ka Snowmoon (SOM a), om. Maarit Reinman

Kastraattinaaras:
1. WW 18 MW BW MW BW MW NW SP SC FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus DVM DSM (SOM n), om. Jaana Heikanen
2. SW 10 SW SP EC DK*Dushara Mint of Kharnka DVM DSM DM (SOM o), om. Jaana Heikanen
3. IP FI*Kharn-Ka Parisian Queen (SOM a), om. Anniina Kovalainen
4. IP S*All Inclusive Hale-Bopp of Kisompa (SOM n), om. Kirsi Vuori
5. FI*Amajan Queran Quercina (SOM n), om. Varpu Takala

Nuoret/pennut:
1. WW 18 NW FI*Kharn-Ka Ciaran Mojave JW, (SOM n), om. Jaana Heikanen
2. FI*Amajan Queran Quercina (SOM n), om. Varpu Takana
3. GIC FI*Kharn-Ka Xahale Xpress (SOM n), om. Jaana Heikanen
4. IC FI*Kisompa's Minka Milena (SOM a), om. Kati Leppäniemi
5. FI*Lamadegaan Fullmoon Shadow (SOM n), om. Kirsi Vuori
6. FI*Kharn-Ka Garance Sahara (SOM o), om. Jaana Heikanen

Veteraanit: 1. WW 18 MW BW MW BW MW NW SP SC FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus DVM DSM (SOM n) om. Jaana Heikanen
2. SP SC FIN*Kharn-Ka Jewel Of Blues DVM DSM (SOM n), om. Pirjo Kiviniemi
3. SW 10 SW SP EC DK*Dushara Mint of Kharnka DVM DSM DM (SOM o), om. Jaana Heikanen
4. SP SC FI*Kharn-Ka Snowmoon (SOM a), om. Maarit Reiman

Paras siitosuros:
1. IC Tilsim dan Black Dragon (SOM n), om. Jaana Heikanen


Paras kasvattaja:
1. Kharn-Ka - Jaana Heikanen

Onnittelut voittajille 2018!
Abys ry kiittää yhteistyökumppaneitaan Royal Caninia ja Playrosettia Vuoden kissa -kilpailun sponsoroinnista!